שירותים מקצועיים

יורו ואט מספקת שירותים מקצועיים מקיפים בתחום החזרי המע"מ לחברות ישראליות הפועלות באירופה וברחבי העולם. השירותים  כוללים תביעות החזרי מע"מ, הקטנת חבויות המע"מ, רישום לצרכי מע"מ באמצעות פתיחת תיק מע"מ במדינות שונות, הטמעת נהלים  וציות לתקנות העדכניות. הבסיס לפעילות של יורו ואט הוא הדירקטיבות ה- 6 וה- 13 של האיחוד האירופי המסדירות את האפשרות לתביעת החזרי מע"מ  מהאיחוד. ליורו ואט, ולקבוצת VAT IT כולה, ידע מעמיק ומתמחה בתחום המיסוי העקיף באירופה ובעולם. השימוש בשירותים ובכלים הטכנולוגיים המתקדמים של יורו ואט הוא בגדר חובה פיננסית של חברות ועסקים המנהלים פעילות כלשהי באירופה ובעולם.

החזרי מע"מ מחו"ל

מס ערך מוסף (מע"מ) הוא מס עקיף המוטל במדינות רבות בעולם. שיעור המס משתנה ממדינה למדינה וכן בהתאם לסוגי ההוצאות השונים, ונע בין אחוזים בודדים ל-25 אחוז. מכאן החשיבות הכלכלית הרבה לקבלת החזרי מע"מ מחו"ל. הזכות לתבוע החזרי מע"מ יכולה להיווצר בשלוש דרכים עיקריות: ברכישת שירותים עסקיים על אדמת אירופה, בהוצאות על נסיעות עסקיות ואירוח (Travel & entertainment), וכן בתשלום מע"מ על יבוא טובין לאירופה או רכש סחורות באירופה. 

החזרי ניכוי מס במקור

הידע הנרחב והניסיון הרב של יורו ואט בתחום המיסוי העקיף בעולם מהווה כלי עסקי רב משמעות בליווי תהליכים מורכבים, כגון עסקאות רכש, עסקאות ייצוא, פעילות שיווקית בחו"ל (כנסים, תערוכות וירידים) וליווי השקעות בניירות ערך בחו"ל. בכל אחד מתחומים אלה, ישנה משמעות רבה לתכנון מראש ולהיכרות מעמיקה עם התקנות, על מנת לצמצם את חבות המס ואת העלויות הנלוות לעסקאות אלה. 

רישום לצרכי מע"מ

פעילות עסקית על אדמת האיחוד האירופי או במדינות שונות בעולם עשויה ליצור חבות רישום לצרכי מע"מ. ישנם מאפייני פעילות ברורים 

פתרונות מע"מ ייבוא

מה דין ההוצאות של יצואנים, המשלחים ציוד למטרת שימוש עצמי ושלא למטרת מכירה?